Wykłady z historii kina

Tegorocznej jesieni w Ursynotece odbędą się wykłady z historii kina „Od Chaplina do Kieślowskiego” – zaadresowane do młodzieży w wieku licealnym (16-19 lat). Zaplanowany cykl ośmiu spotkań to doskonała okazja, aby zaznajomić się z dziejami jednej z najpopularniejszych form rozrywki – od wczesnej epoki kina niemego po filmy dźwiękowe dekady lat 90.

Uczestnicy wykładów będą mogli poznać charakterystykę najbardziej przełomowych, cieszących się mianem arcydzieła obrazów, sylwetki najwybitniejszych twórców ze świata X muzy, cechy najważniejszych kierunków w sztuce filmowej oraz przekonać się, że zainteresowanie filmem pozwala jednocześnie na rozwijanie wiedzy o innych obszarach kultury. Film to synteza sztuk, zatem analiza i interpretacja ekranowych obrazów umożliwia także poszerzanie zasobu wiedzy o muzyce, literaturze, teatrze, historii czy malarstwie i innych sztukach plastycznych.

Udział w wykładach jest bezpłatny, lecz wymaga wcześniejszego zapisu. Poprowadzi je Radosław Dąbrowski, filmoznawca oraz edukator filmowy.

Odbędą się w placówce Muzeum przy ulicy Barwnej 8 – w co drugi czwartek o godzinie 18:00 od 15 września 2022 roku (pierwsze spotkanie wyjątkowo w poniedziałek!).

Zapisy potrwają do 9 września pod adresem: mediateka@ursynoteka.pl

Skip to contentKontakt mailowy Kontakt Facebook Kontakt YouTube Kontakt instagram

URSYNOTEKA (C) 2018 | Polityka prywatności