Mała książka – Wielki Człowiek

Biblioteka Publiczna im. J. U. Niemcewicza przystąpiła do projektu dla dzieci w wieku przedszkolnym, który realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” Instytutu Książki.

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W  publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.

W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Celem projektu „Mała książka -wielki człowiek” jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Dzieci natomiast, wyrabiając nawyk czytania, poznają bibliotekę jako miejsce będące ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera.

W akcji, po raz pierwszy, udział bierze Ursynoteka. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówek: 

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 7 , ul. Wasilkowskiego 7

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 9 „Barwna”, ul. Barwna 8

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 11, ul. Fanfarowa 19

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 37 „Spokoteka”, ul. Kłobucka 14

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 60, ul. Na Uboczu 2

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Wypożyczalni Nr 112, ul. Nugat 4 

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Wypożyczalni Nr 139, al. KEN 21 lok. U-3

 Jak przystąpić do projektu?

Regulamin

Skip to contentKontakt mailowy Kontakt Facebook Kontakt YouTube Kontakt instagram

URSYNOTEKA (C) 2018 | Polityka prywatności