Regulamin

Jak się zapisać?

Karta biblioteczna Ursynoteki jest ważna we wszystkich placówkach na terenie Ursynowa, która może być również zakodowana na Warszawskiej Karcie Miejskiej ZTM.

Przed rejestracją zapoznaj się z pełnym Regulaminem, który jest dostępny na naszej stronie internetowej  lub w każdej placówce. Podpisując zobowiązanie akceptujesz regulamin.

Zapisu możesz dokonać osobiście w wybranej placówce (dorośli w wypożyczalniach dla dorosłych, dzieci i młodzież w wypożyczalniach dla dzieci i młodzieży) lub przez Internet. (Rejestracja)

Dorośli

Do zapisu potrzebny jest dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy).

W bibliotece zostaniesz poproszony o wypełnienie i podpisanie zobowiązania.
Jeśli  posiadasz dowód osobisty według nowego wzoru (bez adresu zameldowania) zostaniesz poproszony o wypełnienie oświadczenia o miejscu zameldowania.

Po zarejestrowaniu się otrzymasz kartę biblioteczną.

Na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz tymczasowe hasło logowania do Konta bibliotecznego. Jeśli e-mail nie dojdzie w ciągu kilku minut, sprawdź, czy nie ma go w spamie.

Dzieci i młodzież

Jeśli nie masz jeszcze 18 lat, przyjdź z rodzicem lub opiekunem prawnym. Potrzebny będzie też  jego dowód tożsamości (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy).

W bibliotece rodzic lub opiekun wypełni zobowiązanie w Twoim imieniu.

Po zarejestrowaniu się otrzymasz kartę biblioteczną.

Na podany przez rodzica adres e-mail zostanie wysłane tymczasowe hasło logowania do Konta bibliotecznego. Jeśli e-mail nie dojdzie w ciągu kilku minut, sprawdź, czy nie ma go w spamie.

Zapis przez Internet

Aby zarejestrować konto czytelnika wypełnij formularz. Rejestracja. Na podany adres e-mail zostanie przesłany link, którego kliknięcie aktywuje konto i wygeneruje hasło dostępu. Jeśli e-mail nie dojdzie w ciągu kilku minut, sprawdź, czy nie został  zakwalifikowany jako spam.

W trakcie pierwszej wizyty w wypożyczalni zostaniesz poproszony o przedstawienie dowodu tożsamości, podpiszesz zobowiązanie i otrzymasz kartę biblioteczną.

Jak zalogować się do Konta bibliotecznego

W celu zalogowania się należy wejść do Katalogu biblioteki i wejść do zakładki KONTO.

Poruszając się po stronie kieruj się zawartymi na niej instrukcjami.

Identyfikatorem logowania może być: Twój adres e-mail, numer karty bibliotecznej lub login.

Login możesz sobie ustawić lub zmienić po zalogowaniu się do swojego konta.

Jeśli zapomnisz loginu możesz użyć numeru karty bibliotecznej (pomijając zera początkowe, o ile takie istnieją).

Hasło logowania przyjdzie mailem po zapisie. Po zalogowaniu się, należy je zmienić na własne. Hasło powinno zawierać: co najmniej 6 znaków, co najmniej 1 literę, co najmniej 1 cyfrę oraz co najmniej 1 znak specjalny.

Jeśli e-mail nie dotarł do Ciebie, sprawdź, czy nie został  zakwalifikowany jako spam.

Gdy zapomnisz hasła, możesz je odzyskać klikając w napis: Nie pamiętasz hasła?

W przypadku problemów z logowaniem, zwróć się po pomoc do dowolnej placówki Ursynoteki.

Obsługa konta

Po zalogowaniu możesz samodzielnie sprawdzić stan swojego konta czytelniczego: liczbę wypożyczonych książek, terminy zwrotów, stan zamówień i rezerwacji oraz przedłużyć terminy zwrotów książek – klikając w poszczególne opcje:

TWÓJ PROFIL – możesz sprawdzić i zmienić swoje dane oraz pobrać do smartfonu kod kreskowy, którego możesz używać zamiast karty bibliotecznej.

WYPOŻYCZONE – sprawdzisz, jakie książki masz wypożyczone, kiedy należy je zwrócić oraz możesz przedłużyć okres wypożyczenia (przycisk: Prolonguj).

Prolongata nie jest możliwa, jeśli limit przedłużeń został wyczerpany, tytuł został zamówiony przez innego czytelnika lub twoje konto czytelnika zostało zablokowane.

OCZEKUJĄCE – sprawdzisz, które z zamawianych przez Ciebie książek czekają na odbiór, jakie książki zamawiałeś i który jesteś w kolejce. Możesz też anulować zamówienie.

Będąc zalogowany możesz zarezerwować książkę, która jest  dostępna w wypożyczalni. W tym celu kliknij napis: Sprawdź. W godzinach otwarcia bibliotek funkcja ta jest niedostępna. Masz 3 dni robocze na odbiór książki.

W ramach korzystania ze swojego konta możesz też  samodzielnie zamówić książkę, która aktualnie jest wypożyczona. W tym celu przy wybranym egzemplarzu kliknij napis: Zapisz się. Gdy książka będzie gotowa do odbioru otrzymasz e-mail lub SMS z informacją. Masz 3 dni robocze na odbiór.

ZWRÓCONE – sprawdzisz, jakie książki już wypożyczałeś.

ROZLICZENIA – uzyskasz informacje o zapłaconych oraz zaległych należnościach.

“w.bibliotece.pl” – możesz zarejestrować się w Portalu w.bibliotece.pl, dołączyć do niego swoje konto biblioteczne i uzyskać dzięki temu dostęp do wielu dodatkowych funkcji (ocena przeczytanych książek, recenzje itp.)

KOSZYK – pełni funkcję schowka, w którym można umieszczać książki w trakcie wyszukiwania. Jego zawartość możesz wydrukować lub wysłać na e-mail.

Skip to contentKontakt mailowy Kontakt Facebook Kontakt YouTube Kontakt instagram

URSYNOTEKA (C) 2018 | Polityka prywatności