Warsztaty Letnie „Z bliska i z daleka – kreską na papierze, pędzlem na płótnie”

 

 

Cykl 3 bezpłatnych letnich warsztatów dla dorosłych i młodzieży licealnej pt. „Z bliska i z daleka – kreską na papierze, pędzlem na płótnie.” (warsztaty dla każdego, mile widziani są zarówno miłośnicy rysowania i malowania, jak i początkujący) Zapewniamy ciekawe materiały plastyczne! Dyplomy i upominki dla uczestników pełnego cyklu 3 warsztatów! Miejsce – Muzeum Ursynoteki, ul. Barwna 8, Warszawa Liczba miejsc ograniczona – MAKS. 18 uczestników Informacje i zapisy tylko w godzinach otwarcia muzeum – tel. 22 649 07 25  Zwrotne wpisowe 150 zł za cykl 3 warsztatów lub 50 zł za 1 wybrany warsztat, płatne przy zapisie w Muzeum Ursynoteki w godzinach otwarcia muzeum.

Każdy warsztat stanowi odrębną całość. Uczestnik, który weźmie udział we wszystkich trzech, połączy umiejętności zdobywane na kolejnych spotkaniach.

12 lipca (piątek) godz. 14.00 –19.00 (w tym 30 min przerwy)  Warsztaty pt. Twórcza przygoda z kreską – rysunek we wnętrzu i w plenerze – prowadzi Karolina Lijklema. Wprowadzimy uczestników w zagadnienia takie jak plany, perspektywa, kontrasty, czy walor, by każdy odkrył wyjątkowość i przyjemność rysowania z natury. Będziemy szukać dróg interpretacji otoczenia za pomocą języka sztuki, we wnętrzu i w plenerze (zależnie od pogody). Spojrzymy wokół okiem rysownika z bliskiej i dalekiej perspektywy. Będziemy odnajdywać inspiracje i odkrywać własne możliwości. Ale po pierwsze, spędzimy miło czas i oderwiemy się od codzienności w twórczej atmosferze i w gronie ludzi, którzy cenią sobie kreatywne działania.

13 lipca (sobota) godz. 10.00 – 15.00 (w tym 30 min przerwy)  Warsztaty pt. Twórcza przygoda z kolorami – malarstwo na papierze i na płótnie – prowadzi Karolina Lijklema. Jak mieszać kolory, żeby otrzymać te własne i niepowtarzalne? Jak używać materiałów plastycznych, żeby pokazać światło, cień, kształt i fakturę? Jak wyrazić siebie mając do dyspozycji płótno i farby? Na te i inne pytania odpowiemy podczas warsztatów. Będzie to wstęp do przygody z malarstwem, zaproponujemy tematy, inspiracje i rady. Wykonamy ćwiczenia, które pozwolą zbudować dobrą kompozycję i kolorystykę końcowego obrazu. Każdy z uczestników namaluje własny obraz na płótnie i weźmie go ze sobą, jako inspirację dla przyszłych działań twórczych.

14 lipca (niedziela) godz. 10.00 – 15.00 (w tym 30 min przerwy) Warsztaty pt. Holenderskie inspiracje – pomiędzy malarstwem, a grafiką – prowadzi Hans Lijklema. Przekonamy się, jakie pole do popisu daje dążenie do integracji różnych dziedzin sztuk plastycznych. Prowadzący warsztaty Holender Hans Lijklema przedstawi postać artysty, drukarza i typografa – Hendrika Werkmana, który od lat 20. w Groningen na północy Holandii, inspirowany awangardowymi trendami sztuki europejskiej, tworzył swoje eksperymentalne kompozycje przy pomocy szablonów, farb drukarskich i klocków, używanych w jego własnej drukarni. Technika wynaleziona przez Werkmana stanie się punktem wyjścia do działań twórczych podczas warsztatów, gdzie łączyć będziemy techniki malarskie z rysunkiem.

O prowadzących warsztaty: Karolina i Hans Lijklema to holendersko-polski duet artystów, absolwentów ASP w Warszawie i w Groningen, autorów i projektantów prowadzących własną pracownię projektowania graficznego. Zajmują się m.in. projektowaniem okładek do książek i płyt. Stworzyli liczne książki o designie i ilustracji m.in. „Free Font Index ”, „Pictographic Index”, „Design for Music” oraz „Incubator”. Są pomysłodawcami i twórcami książek dziecięcych m.in. serii „Ninka” i „Co się stało?” oraz pionierskich wydań dla instytucji takich jak Sejmu RP, Metro Warszawskie czy ZTM w Warszawie. Swoim doświadczeniem zawodowym dzielą się, prowadząc zajęcia dla studentów uczelni artystycznych oraz dla dzieci i młodzieży na spotkaniach autorskich i warsztatach.

Data

12 lip 2024

Godziny

All of the day

Możliwość komentowania została wyłączona.

Skip to contentKontakt mailowy Kontakt Facebook Kontakt YouTube Kontakt instagram

URSYNOTEKA (C) 2018 | Polityka prywatności