II Forum Edukacji Kulturalnej
Wszystkie osoby związane z edukacją kulturalną zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które w tym roku odbędzie się w przestrzeniach nowo otwartego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Rejestracja on-line rozpocznie się 13 listopada 2024 o godz. 16:00 na stronie:
http://forum-edukacji-kulturalnej.artmuseum.pl
Ze względu na warsztatowy charakter wydarzeń, liczba miejsc jest ograniczona.
Rejestracja będzie możliwa do wyczerpania puli miejsc.
Koszt udziału w całym II Forum Edukacji Kulturalnej: 20 zł wpisowego.
II Forum Edukacji Kulturalnej to przestrzeń spotkania dla wszystkich osób zaangażowanych w warszawską edukację kulturalną – zarówno w szkołach, instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych, jak i działających niezależnie.
Tegoroczna edycja koncentruje się wokół tematu klimatu edukacji kulturalnej. Wspólnie przyjrzymy się temu, jak tworzyć przyjazne przestrzenie do rozwoju kreatywności, budować wspierające relacje i dbać o dobrostan w pracy edukacyjnej. Jakich relacji potrzebujemy? W jakich przestrzeniach myślimy kreatywnie? Co wpływa na atmosferę naszej pracy? Jaki mamy klimat… w edukacji i kulturze?
W programie znajdziecie:
• Warsztaty praktyczne z zakresu świadomej komunikacji i dialogu
• Sesje poświęcone przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu
• Spotkania dotyczące tworzenia bezpiecznych przestrzeni dla różnorodnych grup odbiorców
• Działania ruchowe i praktyki uważności wspierające pracę z ciałem
• Dyskusje o współczesnych wyzwaniach edukacji kulturalnej
• Prezentacje innowacyjnych projektów społeczno-kulturalnych
Forum to nie tylko przestrzeń do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim okazja do zatrzymania się, refleksji i nawiązania inspirujących kontaktów z innymi osobami z branży. Program został zaprojektowany tak, by łączyć teorię z praktyką, dając przestrzeń zarówno na rozwój zawodowy, jak i osobisty.
Wydarzenie jest organizowane przez Miasto Stołeczne Warszawa i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, we współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury, Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Warszawskim Obserwatorium Kultury.