Jak tworzyłem archiwum rodzinne

Zapraszamy na wykład z cyklu Moja rodzina- Spotkania genealogiczne w Ursynotece. Tadeusz Izbicki opowie jak tworzył archiwum swojej rodziny.Wstęp wolny.
11.02 wtorek, godz. 18:30
Ursynoteka Muzeum
Barwna 8
22 649 07 25

Tadeusz Izbicki jest mieszkańcem Ursynowa od 40-tu lat. Choć nie jest zawodowym historykiem, w 2000 roku rozpoczął poszukiwania genealogiczne dotyczące swojej rodziny pochodzącej z Suwalszczyzny. Zwieńczeniem badań było wydanie w roku 2012 monografii pt. „Niech nasz krąg trwa. Izbiccy znad Wigier.”

Równocześnie kontynuował zainteresowanie historią rodziny swojej żony. Szersze ujęcie tego tematu zostało podane w formie książki pt. „URLE. Od URoczyska do LEtniska. Szyszkowie urlańscy”, wydanej w roku 2017. Od tamtej pory zajmował się uzupełnianiem archiwum rodzinnego. Dokumenty, informacje i inne ważne fakty zostały opisane w ostatnio wydanych książkach pt. „Moje dziedzictwo znad Wigier” oraz „Droga Babci Ewy z Zamchu na Mazowsze”.

Podczas wykładu zostanie przedstawiony zasób „archiwum rodzinnego” w chwili rozpoczęcia poszukiwań oraz stanobecny (w skrócie). Omówione zostaną także niektóre dokumenty pozyskane podczas kwerend. Prezentacja będziewstępem do dyskusji – autor chętnie udzieli odpowiedzi na pytania nurtujące badaczy własnych „korzeni”.

Data

11 Lut 2020

Godziny

6:30 pm - 7:35 pm
Kategorie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to contentKontakt mailowy Kontakt Facebook Kontakt YouTube Kontakt instagram

URSYNOTEKA (C) 2018 | Polityka prywatności