Dyskusyjny Klub Książki, o książce „Włosi” Johna Hoopera

Opis:
„Włosi” to publikacja, której autor z podziwem przygląda się osiągnięciom tej nacji w każdej dziedzinie twórczości artystycznej: muzyce, literaturze czy sztukach plastycznych. John Hooper odnosi się do Włochów z sympatią, ale nie pozostaje ich bezkrytycznym wielbicielem Zauważa mroczne karty w historii mieszkańców Półwyspu Apenińskiego, chociażby stworzenie jedynej w swoim rodzaju tak groźnej organizacji przestępczej, jaką jest sycylijska mafia.

Autor “Włochów” kreśli obraz codziennego życia mieszkańców Italii. Przy okazji obala niektóre mity i stereotypy dotyczące włoskiej mentalności i charakteru. Poddaje także analizie wpływ Kościoła katolickiego na powszednie życie oraz mentalność Włochów. Pokazuje, że bliskość Watykanu i deklarowana wiara nie zawsze idą w parze z przestrzeganiem zasad moralnych zgodnych z naukami Stolicy Apostolskiej.

Notka o autorze:
John Edward Francis Hooper to dziennikarz pochodzący z Wielkiej Brytanii. Przez większą część zawodowego życia pracował jako korespondent w wielu zakątkach świata – na Cyprze, w Hiszpanii czy w Rzymie. Relacjonował wojnę w Kosowie oraz poszukiwania Osamy bin Ladena na terenie Afganistanu.

Data

25 mar 2024

Godziny

All of the day

Możliwość komentowania została wyłączona.

Skip to contentKontakt mailowy Kontakt Facebook Kontakt YouTube Kontakt instagram

URSYNOTEKA (C) 2018 | Polityka prywatności