Warsztaty reporterskie Piotra Lipińskiego

📰✒️Ursynoteka zaprasza na WARSZTATY REPORTERSKIE PIOTRA LIPIŃSKIEGO – Jak napisać wciągający tekst reporterski? Czy reportaż pasuje do internetu? Warsztaty o literaturze faktu.
👉Kiedy?  20 czerwca, godzina 18.00 oraz 13, 20 i 27 września. Spotkanie w oko w oko z Piotrem Lipińskim. Oraz konsultacje online i wymiana korespondencyjna tekstów oraz uwag – aż do spotkania we wrześniu.
👉Warsztaty dla osób w wieku 16+. Zachęcamy do przesłania swoich dowolnych tekstów jeszcze przed spotkaniami! muzeum@ursynoteka.pl Prowadzący od razu w indywidualnych rozmowach przedstawi ich dobre i złe strony.
👉Gdzie?  Muzeum Ursynoteki, Barwna 8.Ilość miejsc ograniczona – MAKS. 18 uczestników
☎️Informacje i zapisy tylko w godzinach otwarcia muzeum – tel. 22 649 07 25 , muzeum@ursynoteka.pl
👉Zwrotne wpisowe 150 zł za cykl 4 warsztatów,  płatne przy zapisie w Muzeum Ursynoteka, zwrócone po oddaniu gotowego tekstu na ostatnich zajęciach. Informacje i zapisy tylko w godzinach otwarcia muzeum – tel. 22 649 07 25, muzeum@ursynoteka.pl
ℹ️ Co Was czeka na warsztatach!!!
👉Jak znaleźć temat i rozmawiać z bohaterami? Jak zachęcić czytelników do lektury naszego tekstu?
👉Podczas czterech spotkań – i konsultacji online – uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak napisać reportaż, który wciągnie czytelników.
👉Opanują metody zbieranie materiału do książek, sprawdzające się nie tylko przy literaturze faktu, ale też powieściach obyczajowej czy kryminalnych.
👉Dowiedzą się o jednym z najważniejszych niebezpieczeństw dla reportera: dlaczego ludzie kłamią i jak dociec prawdy?„Tu leży rycerz, co walczył bez trwogi i żył bez skazy” – napisał kiedyś Julian Ursyn Niemcewicz, patron Ursynoteki, w której odbędą się warsztaty. Ale może tylko po latach uwierzyliśmy w cnoty rycerza, a rzeczywistość była inna? Porozmawiamy o przeszłość, której nie było. Czyli o ludzkiej pamięci w reportażu.
👉Zastanowimy się, jak umiejętność pisania reportażu przyda się na Facebooku albo Tik-Toku. Opowiemy o narracyjnych chwytach wspólnych dla reportażu pisanego, radiowego i publikowanego w internecie.
👉Na koniec wymyślimy: jak zachęcić wydawcę do opublikowania naszej książki?
👉Dziennikarstwa najlepiej uczyć się w praktyce. Dlatego podczas warsztatów uczestnicy przygotują swoje teksty, a prowadzący je zredaguje. Najlepsze teksty opublikujemy.
👉Warsztaty dla osób w wieku 16+. Zachęcamy do przesłania swoich dowolnych tekstów jeszcze przed spotkaniami! muzeum@ursynoteka.plProwadzący od razu w indywidualnych rozmowach przedstawi ich dobre i złe strony.
📰✒️Piotr Lipiński to autor i współautor ponad dwudziestu książek reporterskich. Najwięcej – siedem – ukazało się w ostatnich latach w wydawnictwie „Czarne” (m.in. „Bierut. Kiedy partia była bogiem”, „Kroków siedem do końca”, „Nieuchwytny urok likwidacji”). Laureat nagrody Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za dokument „Co się stało z polskim Billem Gatesem”.
Edukacja Kulturalna w Warszawie Kulturalny Ursynów Kulturalna Warszawa Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy #warsztatyliterackie #piszebolubię

 • 00

  Dni

 • 00

  hours

 • 00

  minutes

 • 00

  seconds

Data

13 wrz 2024

Godziny

All of the day

Możliwość komentowania została wyłączona.

Skip to contentKontakt mailowy Kontakt Facebook Kontakt YouTube Kontakt instagram

URSYNOTEKA (C) 2018 | Polityka prywatności