Lem w PRL

Spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim na temat jego nowej książki: „Lem w PRL-u, czyli nieco prawdy w zwiększonej objętości”.

Stanisław Lem długo unikał otwartej krytyki ustroju ZSRR i PRL, choć potrafił przemycać jego krytykę w swoich utworach. Choć często zamyślał o opuszczeniu Polski Ludowej, władze długo uniemożliwiały mu wyrobienie paszportu. Dopiero w roku 1982 wyjechał do Berlina Zachodniego, w Polsce zostawił jednak rodzinę, co oznaczało, że nadal nie mógł swobodnie wypowiadać się w swoich publikacjach o polityce.

Wojciech Orliński, publicysta, wieloletni dziennikarz „Gazety Wyborczej”, znawca popkultury oraz osoby i twórczości autora „Solaris” ma na koncie trzy książki na temat Lema, w tym jego pełną biografię. Spotkanie w Czytelni poświęcone będzie najnowszej książce Wojciecha Orlińskiego, wydanemu 29. września tomowi „Lem w PRL-u, czyli nieco prawdy w zwiększonej objętości”, w której ukazuje „perypetie genialnego pisarza w państwie absurdów”.

Wstęp wolny.

18.10.21, poniedziałek, godz.19:00

Dom Kultury Stokłosy

Lachmana 5

22 855 52 20

UWAGA!!!

Ze względu na limit związany z sytuacją pandemiczną na spotkanie trzeba się zapisać. Można to zrobić w placówce, w której odbywa się spotkanie– osobiście lub drogą telefoniczną.

ORLIŃSKI PLAKAT

Data

18 paź 2021

Godziny

8:00 am - 6:00 pm

Etykiety

Dorośli Etykieta
Kategorie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Skip to contentKontakt mailowy Kontakt Facebook Kontakt YouTube Kontakt instagram

URSYNOTEKA (C) 2018 | Polityka prywatności