Książkotok

Książkotok – Młody Klub Czytelniczy | dla osób w wieku 11–12 lat

27 lutego o godz. 17 w Bibliotece nr 37 przy ul. Kłobuckiej 14 rusza Książkotok – Młody Klub Czytelniczy. Jest to cykl bezpłatnych spotkań łączących ideę dyskusyjnego klubu książki z działaniami twórczymi, skierowany do czytelników i czytelniczek z klas V i VI. Projekt realizowany jest w ramach stypendium artystycznego m. st. Warszawy w dziedzinie upowszechniania kultury.

Co będziemy robić na spotkaniach Książkotoku – Młodego Klubu Czytelniczego?

Co dwa tygodnie spotkamy się, by dyskutować o książkach – i komiksach – poruszających sprawy ważne dla młodych czytelniczek i czytelników. Wspólnie będziemy szukać interesujących tytułów – wszyscy mogą wnosić swoje propozycje. Sięgniemy też po twórcze aktywności, które pomogą dotrzeć do tego, co uznamy za najistotniejsze w czytanych książkach. Nasze spotkania to także okazja do nawiązywania nowych znajomości, słuchania innych i wyrażania swoich myśli bez obawy przed oceną.

Dla kogo?

Spotkania Książkotoku – Młodego Klubu Czytelniczego skierowane są do młodych czytelników i czytelniczek z klas V i VI. Spotkania nastawione będą na rozwijanie umiejętności zaangażowanej lektury i czerpanie radości z kontaktu z książką, ale też na budowanie relacji oraz uważności na siebie i innych.

Kiedy:

27 lutego, wtorek, godz. 17–18.30 – spotkanie zapoznawcze. Na to spotkanie warto przynieść swoje ulubione książki.

Kolejne spotkania: 12 i 26 marca, 9 i 23 kwietnia, 7 i 21 maja, 4 i 18 czerwca, godz. 17–18.30.

Gdzie:

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 37, ul. Kłobucka 14

Wstęp bezpłatny

zapisy: bd37@ursynoteka.pl

tel.: 22 718 32 82

Prowadząca:

Magda Majewska – redaktorka, animatorka kultury, popularyzatorka literatury i kultury dla dzieci aktywna w internecie pod szyldem Mosty z książek, członkini Polskiej Sekcji IBBY.

Absolwentka studiów podyplomowych poświęconych książce dla dzieci i młodzieży na UW. Redaktorka książek, głównie dla dzieci i młodzieży (m.in. słynnej „Złodziejki książek”). Zajmowała się promocją i PR-em w dziedzinie kultury (m.in. promocją TR Warszawa w latach 2006–2010) oraz animacją projektów społeczno-kulturalnych. Inicjatorka akcji społecznej Warszawa Czyta, której hasło przewodnie brzmiało: „Czytanie jest najfajniejsze wtedy, kiedy jest wstępem do dyskusji i do działania”. W ramach Warszawa Czyta organizowała m.in. warsztaty o trudnych tematach w literaturze dla dzieci.

Od blisko 11 lat współprowadzi Mokotowski Dyskusyjny Klub Książki. W 2019 roku współprowadziła spotkania Obserwatorium Sztuki dla Dziecka towarzyszące 22. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu. W 2023 roku we współpracy z Domem Kultury Świt realizowała projekt „Mosty z książek – rodzinny klub czytelniczy” finansowany przez Fundusz Edukacji Kulturalnej m. st. Warszawy. Od października 2023 roku prowadzi spotkania Młodego Klubu Czytelniczego w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXX na warszawskim Mokotowie. Od 2022 roku członkini kolektywu blogerskiego tworzącego plebiscyt „Lokomotywa”, w ramach którego wyłaniane są najlepsze książki dla dzieci i młodzieży minionego roku. W latach 2013–2023 redaktorka strony krytykapolityczna.pl, odpowiedzialna głównie za tematykę kulturalną i społeczną. Obecnie kończy kurs „Arteterapia – kultura przeciw wykluczeniu” w Centrum Kultury Łowicka.

Wierzy w edukację przez zachwyt, w to, że nie tylko dzieci mogą się uczyć od dorosłych, ale też dorośli od dzieci, oraz w to, że obcowanie z kulturą otwiera nam głowy, a świat niewielu rzeczy potrzebuje dziś tak jak otwartych głów.

Projekt KSIĄŻKOTOK realizowany jest w ramach stypendium artystycznego m. st. Warszawy.

Patronat nad projektem: Polska Sekcja IBBY, Plebiscyt Lokomotywa.

Skip to contentKontakt mailowy Kontakt Facebook Kontakt YouTube Kontakt instagram

URSYNOTEKA (C) 2018 | Polityka prywatności