Scenariusz na trzech aktorów

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Teatru okazji Międzynarodowego Tygodnia Teatru zapraszamy na  spektakl „Scenariusz na trzech aktorów” Bogusława Schaeffera.

Wystąpią: Piotr Warszawski, Maciej Ferlak i Marek Pyś.

Wstęp wolny.

23.03  sobota, godz. 17:00

Wypożyczalnia Nr 34

6 Sierpnia 23

22 899 18 83

Mała forma teatralna wypełniona improwizacjami aktorów, ludzi teatru, którzy prowadzą błyskotliwą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu.  Aktorzy: Piotr Warszawski, Maciej Ferlak i Marek Pyś zdradzając nieco ze swej prywatności, przeniosą Państwa w niepowtarzalną przestrzeń zwariowanej teatralnej próby, „teatru w teatrze”, na pograniczu absurdu i rzeczywistości. To „aktorzy instrumentalni” – wyzwoleni z przymusu pełnienia roli referenta cudzych życiorysów, do jakiej przez ostatnie cztery stulecia zmuszał dominujący w Europie rodzaj teatru. Ich prywatne spory i dyskusje artystyczne, intymne pragnienia, pozy i „miny” teatralne, a także kłótnie o zawodowe pryncypia stały się pretekstem dla groteskowej wizji ograniczeń twórczości scenicznej i sądu nad współczesną kulturą. To także nieco złośliwy, ale celny portret artystów.

Ten wciąż aktualny sceniczny tekst obrósł wręcz teatralną legendą. W ciągu lat grany przez wybitnych aktorów i aktorów mniej znanych zdobył grono wiernej publiczności, która wspomina go jako wyjątkowe przeżycie teatralne, wyróżniające się swoim szybkim tempem, wybornym dowcipem, błyskotliwymi akrobacjami skojarzeniowymi, a przede wszystkim bezterminową świeżością. Zderzenie równorzędnych osobowości aktorskich, niezrównanych w swoich popisach oraz zabawie formą i żartem, to gwarancja doskonałej rozrywki, z nerwem i prowokującej do oczyszczającego śmiechu.

Data

23 Mar 2019

Godziny

5:00 pm - 7:00 pm

Etykiety

Dorośli Etykieta
Kategorie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to contentKontakt mailowy Kontakt Facebook Kontakt YouTube Kontakt instagram

URSYNOTEKA (C) 2018 | Polityka prywatności